Dovolená jako v pohádce

Dovolená jako v pohádce

Město Lednice je jedním z míst, kde se dá vskutku zažít pohádková dovolená. Dokonce i ubytování tomu nasvědčuje, jelikož například jeden z místních hotelů je jen na dosah samotného historického komplexu. Poté výhled do zámecké zahrady vyláká člověk hned po ránu na romantickou vycházku mezi kvetoucími keři a záhony. Tryskající fontánky pak tomu dodávají určitý kontext romantiky a historie. To si člověk ihned připadá, že se zde čas na těchto místech zastavil.

památka

Výhodou je i ubytování, které je skutečně blízko, tudíž se lze kdykoliv vrátit na pokoj a odpočinout si v prostorách prvotřídního hotelu jakým je například https://lednice.galant.cz/. Navíc i zde se dá zažít ráj na zemi. Relaxace ve vířivce, dopřát unaveným svalům jemnou masáž, ale i potěšit na duši zde dovedou. Příjemnou cimbálovou muzikou, posezením u sklenky výborného vína, na které je právě jižní Morava přeborník nebo zkrátka se zúčastnit jiné akce. Například se jet podívat do Vídně, ona totiž zase tak daleko odsud také není.

lednice

Tak to je překvapení

Lednicko-Valtický areál je skutečně tak moc rozlehlý, že některé památky se nachází i pár kilometrů od sebe. Podle obrázků je velmi zajímavý chrám, který je zdobený sochami. Tři grácie, tak se zmíněný chrám jmenuje, ale ve skutečnosti vlastně žádné grácie nejsou, jak by se někdo mohl mylně domnívat. Sousoší patří totiž antickým bohyním, kterými není nikdo jiný než Athéna, Afrodita a Artemis. Jsou vytesané z jediného balvanu a ten původně zdobil zámecký park v Lednici. Kdo ví, kdo může za to, že se muselo sousoší přestěhovat. Prý údajně jejich vytesané vnady nenechaly žádnou mužskou populaci v klidu. Sice je pravdou, že do chrámu se již nikdo nepodívá, jelikož není veřejnosti přístupný, ale nic na tom nemění, že je zde velmi krásná příroda a samotný objekt stojí za podívanou, i včetně nahých bohyň.
Samozřejmě je to pouhé jedno romantické místo, které nám celý areál nabízí k vidění. Nicméně dovolená v těchto místech je skutečně velkým zážitkem, který rozhodně obohatí naše životy.

You may also like

Co víme o moderní gymnastice

Co víme o moderní gymnastice

Její prapůvodní sesterská odnož se od ní výrazně liší. Zatímco sportovní gymnastky cvičí na základním nářadí, jímž jsou bradla nebo...

Není nad to, odpočinout si v lázních!

Není nad to, odpočinout si v lázních!

Jestli si myslíte, že lázně a lázeňské procedury jsou jen pro důchodce a lidi, kteří mají nějaké nemoci, hodně se...

Křečík versus křeček

Křečík versus křeček

Ano i my dospělí občas zatoužíme po nějakém tom zvířátku, není na tom přece nic špatného. Pokud se však nechceme...

Holé zdi v našich domovech nechceme! Nejen DIY nápady na to, jak si vyzdobit interiér…

Holé zdi v našich domovech nechceme! Nejen DIY nápady na to, jak si vyzdobit interiér…

Není nic, co by vyvolávalo pocity chladu a odtažitosti tak, jako prázdné, holé zdi. Nejdříve si řeknete, že se s...

Back to Top