Hlavní zásady bezpečného surfování po internetu

Hlavní zásady bezpečného surfování po internetu


Internet je bezpochyby výborný nástroj, který dnes a denně využívají lidé po celém světě. Mezi těmito lidmi se ale často ukrývají i jedinci, kteří se baví tím, že jiným uživatelům znepříjemňují život, například posíláním různých druhů spamů. To však není ještě zdaleka to nejhorší. Existují i experti, kteří se mohou zaměřit na sledování vaší emailové korespondence, nebo vám v tom horším případě mohou dokonce vybílit konto skrze internetové bankovnictví. Proto je potřeba se chránit.

lesklý hrnek

Mezi základní doplňky vaše počítače by měl rozhodně být některý z antivirových programů. Bez nich ani nezkoušejte se k internetu připojovat. Antivirové programy jsou určeny nejen k záchytu různých virů, ale mohou fungovat i jako správce hesel. To je podstatné. Díky tomu bude mít případný hacker mnohem složitější přístup k vašemu heslu, potažmo k vašemu emailu. Pokud jde pouze o náhodný útok, většinou se hacker přeorientuje na někoho jiného.

I tak byste ale měli mít heslo pokud možno co nejsložitější. To znamená mít ho nejen dostatečně dlouhé, ale také v něm mít obsažena velká i malá písmena, potažmo čísla. Čím složitější heslo budete mít, tím menší šanci bude mít případný hacker ho vypátrat. Také je dobré hesla střídat. Máte-li například více emailových schránek, je dobré mít každou schránku chráněnou jiným heslem.
globalizace země

Používáte-li placení přes internet, měli byste to provádět skrze účet, kde nemáte větší částku. Je to mnohem lepší. Kdyby vám totiž vyloupili účet s vašimi celoživotními úsporami, určitě by vám to na dobré náladě moc nepřidalo. Vybrakovaný účet, kde bylo pouze pár tisíc, také není ni příjemného, ale rozhodně to přebolí mnohem rychleji. Banky jsou dnes sice poměrně dobře zabezpečeny, ale stát se to může. Koneckonců, takřka každý den se lze dočíst v novinách, že zloději vykradli někomu účet díky on-line placení.


You may also like

Zjistěte, která americká hypotéka je ta nejvýhodnější!

Zjistěte, která americká hypotéka je ta nejvýhodnější!

V mnoha životních situacích člověku přijde vhod půjčka, se kterou může naložit bez zbytečných omezení. Třeba díky tomu, že ji využije,...

Půjčte si tam, kde se to vyplatí

Půjčte si tam, kde se to vyplatí

Jestli přemýšlíte nad tím, že byste si vzali hypotéku, tak byste si zaručeně měli mimo jiné promyslet i to, na...

Back to Top