Jablečný ocet pomáhá kráse!

Jablečný ocet pomáhá kráse!

Jak takový kvalitní jablečný ocet poznáme? Musí mít tmavší barvu, měl být trochu zakalený, třeba obsahovat i drobné usazeniny. Prostě co nejméně upravovaný, aby byly zachovány zdraví prospěšné látky, které obsahuje. Jsou to vitamíny (A, B, C, E), minerály (draslík, hořčík, křemík, sodík, fosfor, vápník, síra, chlor), pektiny, kyselina mléčná a kyselina octová. Při jeho výrobě se postupuje tak, že nejdříve z jablečné šťávy zkvašením získáme mošt. Ten se pak nechá opět zkvasit a získáme jablečný ocet. 
sklizeň jablek.jpg
Jablečný ocet a detoxikace
Tento užitečný výrobek pomáhá našemu tělu udržovat mírně zásadité pH (což ho navrací k jeho přirozenosti – díky tomu je odolnější proti infekcím a má více energie), čistí játra, snižuje hladinu cukru v krvi, pozitivně působí na kardiovaskulární systém.
zdravý ocet.jpg 
Jablečný ocet, pokožka a vlasy
Zázračně působí jablečný ocet i zevně. Pomáhá pokožce udržovat správné pH. Na vlasy působí jako hotový balzám (zaceluje keratinové šupinky čímž zamezuje třepení konečků, snižuje vypadávání vlasů, tvorbu lupů a tvorbu kožního mazu), vlasy jsou lesklejší, měkčí, silnější a lépe se rozčesávají. Pokožka je prostě zdravější a vlasy také. Někteří lidé používají jablečný ocet jako náhradu šamponu. Zde je ale potřeba varovat, že to nemusí vždy vyhovovat majitelům citlivé pokožky. Jde přeci jen o silně kyselý produkt. Přijatelnější možností je využití jablečného octa k oplachům šamponem umytých vlasů. K těm se používá ředěný (na hrnek vody asi polévkovou lžíci octa).
 
Další využití jablečného octa pro krásnou pleť
 
Hydratacinaší pleti podpoří tonikum získané zředěním octa vodou (dva díly vody na jeden díl octa). Nanášíme jej pomocí vatových tamponů na pleť ráno i večer před použitím krému.
 
Pokud to přeženeme s opalováním, můžeme pomoci pokožce v regeneraci tak, že do koupele přidáme šálek jablečného octa. Taková lázeň přinese spálené pokožce určitě úlevu.
 
Pánové ho mohou využít naředěný vodou půl na půl jako zdravou vodu po holení.
 
Neředěný jablečný ocet vybělí stařecké skvrnky a také  jizvy po akné. K odstranění těchto nežádoucích barevných změn pokožky ho aplikujeme večer a necháme působit přes noc. Ráno použijeme tonikum.

You may also like

Co víme o moderní gymnastice

Co víme o moderní gymnastice

Její prapůvodní sesterská odnož se od ní výrazně liší. Zatímco sportovní gymnastky cvičí na základním nářadí, jímž jsou bradla nebo...

Není nad to, odpočinout si v lázních!

Není nad to, odpočinout si v lázních!

Jestli si myslíte, že lázně a lázeňské procedury jsou jen pro důchodce a lidi, kteří mají nějaké nemoci, hodně se...

Křečík versus křeček

Křečík versus křeček

Ano i my dospělí občas zatoužíme po nějakém tom zvířátku, není na tom přece nic špatného. Pokud se však nechceme...

Holé zdi v našich domovech nechceme! Nejen DIY nápady na to, jak si vyzdobit interiér…

Holé zdi v našich domovech nechceme! Nejen DIY nápady na to, jak si vyzdobit interiér…

Není nic, co by vyvolávalo pocity chladu a odtažitosti tak, jako prázdné, holé zdi. Nejdříve si řeknete, že se s...

Back to Top