Jak nejlépe přežít dálkové lety

Dnes bývají dálkové lety většinou pohodlné, přesto mohou někomu způsobit nepříjemné problémy. Mohou vás potkat nejen zdravotní komplikace, ale také tělesné či duševní nepohodlí. Nedovolte, aby právě vám něco překazilo krásnou dovolenou, a předem se připravte na všechno, co vás během cestování může zaskočit.

1)      Jestliže dopředu víte, že vás čeká dlouhý let, snažte se posílit si imunitu. Jezte ovoce a zeleninu, do jídel přidávejte česnek. Naopak se vyhněte jídlům, která imunitu snižují. Patří mezi ně například červené maso, plísňové sýry, bílé pečivo a tučná a přeslazená jídla.
2)      Pokud již sedíte v letadle, snažte se zhluboka dýchat. Uklidní vás to a zároveň udrží krev dostatečně okysličenou.
3)      Vzlétání způsobuje bolest a pískání v uších. Vezměte si proto bonbón nebo žvýkačku, které pomáhají předcházet nepříjemné bolesti.
4)      Během letu se vyhýbejte těžkým jídlům. Během cesty se pak můžete cítit nafouklí a mít zbytečné žaludeční potíže.
5)      Při cestě pravidelně pijte neperlivé nápoje. Během letu se vyhněte alkoholu i nápojům, které obsahují kofein.
 
6)      Na cestu si připravte dobrou zábavu, aby vám dlouhé hodiny v letadle rychleji utekly. Vezměte si třeba knížku, nebo sluchátka pro poslech dobré hudby.
7)      Sklopte si sedačku, abyste uvolnili své tělo. Nebudou vás bolet záda ani nohy.
8)      Při dlouhém letu se nebojte čas od času se projít uličkou sem a tam. Rozhýbáte tak své ztuhlé tělo a vyhnete se případným otokům nohou. Chůze, nebo dokonce několik snadných cviků přispějí k pocitu pohody.
9)      Na cestu zvolte pohodlné oblečení, které se odrazí na spokojenosti z dlouhé cesty. Volné oblečení a pohodlné boty budou tou pravou volbou při cestování.
10)   Letadlo není zrovna nejlepším místem ke spánku, proto se raději nespoléhejte, že celou cestu prospíte. Raději nastupujte odpočatí a vyspaní, dlouhý let tak přežijete mnohem snáz a ve větší pohodě.

You may also like

Dveře, které si zamilujete

Dveře, které si zamilujete

V současné době je mnoho možností, jaké si vybrat vchodové dveře. Je pravdou, že ještě nedávno se moc neuvažovalo o provedení...

Proč ženy cvičí pilates?

Proč ženy cvičí pilates?

Že cvičení pilates není jen nějaké povalování na podložce, to je jasné každému, kdo si ho někdy v životě vyzkoušel....

Co víme o moderní gymnastice

Co víme o moderní gymnastice

Její prapůvodní sesterská odnož se od ní výrazně liší. Zatímco sportovní gymnastky cvičí na základním nářadí, jímž jsou bradla nebo...

Není nad to, odpočinout si v lázních!

Není nad to, odpočinout si v lázních!

Jestli si myslíte, že lázně a lázeňské procedury jsou jen pro důchodce a lidi, kteří mají nějaké nemoci, hodně se...

Back to Top