Misky na klíčení představují jednoduchý a praktický způsob

Misky na klíčení představují jednoduchý a praktický způsob

Dříve se klíčila semínka jedinou reálnou možností, tj. použití nádoby a buničité vaty. Jenže tato metoda není zrovna efektivní. Mnohdy semínka ani nevzešla či byla napadena plísní. Dnes jsou k dostání speciální misky na klíčení, které eliminují možnost vzniku plísně a mají mnoho výhod. Neopomenutelným faktem je, že i díky tomu poté klíčky chutnají lépe, jsou více křupavější.

klíček řeřichy
 
Co lze klíčit a jak poté využít?
 
Jakákoliv semena, zejména luštěniny, jsou ideální, ale také lze zkusit obiloviny či semena zeleniny. Je důležité, aby semena byla celá a nepoškozená. Nikdy nepoužívejte semena, která jsou určená pro běžné pěstování na záhonech.
 
Čerstvé klíčky jsou ideální do salátu, do pomazánky, do tvarohu či jogurtu, stejně tak jsou i vhodnou ingrediencí do smoothie nápoje či dát na pečivo. Lze je však konzumovat i samostatně. V rámci tepelné úpravy, tj. při použití do polévky, omáčky apod., již ztrácejí část důležitých živin. V čerstvém stavu obsahují největší množství důležitých látek, minerálních i stopových prvků a rovněž i vitamíny a antioxidanty.

rozvoj klíčků
 
Efektivní pomocník pro domácí klíčení
 
Misky na klíčení poskytnou bezproblémový a snadný způsob. Doma si tak můžete připravit během pár dní velmi chutné, křupavé a nutričně bohaté klíčky. Jedná se o nádobu, která se skládá z několika částí. Tím tak umožňuje klíčení v několika fázích, čímž je zajištěn neustálý přísun čerstvých klíčků ke konzumaci.
 
Předností však je naprostá eliminace výskytu plísně apod. Při pravidelném propláchnutí semen a zajištění potřebné vláhy, odtéká přebytečná voda, která končí ve spodní části nádoby. Je reálné použít libovolný počet misek v rámci kompletní sady. Garance vhodného výrobku, který je z kvalitního a zdravotně nezávadného materiálu. Zaujme i svým moderním designem.
 
Neopomenutelnou výhodou je i to, že kompletní sada neboli celá nádoba nezabere mnoho místa.

You may also like

Co víme o moderní gymnastice

Co víme o moderní gymnastice

Její prapůvodní sesterská odnož se od ní výrazně liší. Zatímco sportovní gymnastky cvičí na základním nářadí, jímž jsou bradla nebo...

Není nad to, odpočinout si v lázních!

Není nad to, odpočinout si v lázních!

Jestli si myslíte, že lázně a lázeňské procedury jsou jen pro důchodce a lidi, kteří mají nějaké nemoci, hodně se...

Křečík versus křeček

Křečík versus křeček

Ano i my dospělí občas zatoužíme po nějakém tom zvířátku, není na tom přece nic špatného. Pokud se však nechceme...

Holé zdi v našich domovech nechceme! Nejen DIY nápady na to, jak si vyzdobit interiér…

Holé zdi v našich domovech nechceme! Nejen DIY nápady na to, jak si vyzdobit interiér…

Není nic, co by vyvolávalo pocity chladu a odtažitosti tak, jako prázdné, holé zdi. Nejdříve si řeknete, že se s...

Back to Top