Misky na klíčení představují jednoduchý a praktický způsob

Misky na klíčení představují jednoduchý a praktický způsob

Dříve se klíčila semínka jedinou reálnou možností, tj. použití nádoby a buničité vaty. Jenže tato metoda není zrovna efektivní. Mnohdy semínka ani nevzešla či byla napadena plísní. Dnes jsou k dostání speciální misky na klíčení, které eliminují možnost vzniku plísně a mají mnoho výhod. Neopomenutelným faktem je, že i díky tomu poté klíčky chutnají lépe, jsou více křupavější.

klíček řeřichy
 
Co lze klíčit a jak poté využít?
 
Jakákoliv semena, zejména luštěniny, jsou ideální, ale také lze zkusit obiloviny či semena zeleniny. Je důležité, aby semena byla celá a nepoškozená. Nikdy nepoužívejte semena, která jsou určená pro běžné pěstování na záhonech.
 
Čerstvé klíčky jsou ideální do salátu, do pomazánky, do tvarohu či jogurtu, stejně tak jsou i vhodnou ingrediencí do smoothie nápoje či dát na pečivo. Lze je však konzumovat i samostatně. V rámci tepelné úpravy, tj. při použití do polévky, omáčky apod., již ztrácejí část důležitých živin. V čerstvém stavu obsahují největší množství důležitých látek, minerálních i stopových prvků a rovněž i vitamíny a antioxidanty.

rozvoj klíčků
 
Efektivní pomocník pro domácí klíčení
 
Misky na klíčení poskytnou bezproblémový a snadný způsob. Doma si tak můžete připravit během pár dní velmi chutné, křupavé a nutričně bohaté klíčky. Jedná se o nádobu, která se skládá z několika částí. Tím tak umožňuje klíčení v několika fázích, čímž je zajištěn neustálý přísun čerstvých klíčků ke konzumaci.
 
Předností však je naprostá eliminace výskytu plísně apod. Při pravidelném propláchnutí semen a zajištění potřebné vláhy, odtéká přebytečná voda, která končí ve spodní části nádoby. Je reálné použít libovolný počet misek v rámci kompletní sady. Garance vhodného výrobku, který je z kvalitního a zdravotně nezávadného materiálu. Zaujme i svým moderním designem.
 
Neopomenutelnou výhodou je i to, že kompletní sada neboli celá nádoba nezabere mnoho místa.

You may also like

Fenomén zvaný Scrapbooking

Většina už o něm jistě slyšela. Ten kdo ho ale nezná, po přečtení dalších řádků nejspíš vyzkouší  a troufám si...

Učí ve Vaší škole také podle programu Začít spolu?

Učí ve Vaší škole také podle programu Začít spolu?

V anglickém originále zní název tohoto programu: „Step by step“, Pokud bychom tedy chtěla název překládat doslovně, jednalo by se o...

Největší mechanický vynález? Kolo!

Největší mechanický vynález? Kolo!

Lidé používají kolo již více jak pět tisíc let a stále se jedná o jednu z nejpoužívanějších mechanických součástek. Kromě dopravních...

Složte si origami

Složte si origami

Co budete potřebovat Origami se dá skládat prakticky z jakéhokoli kousku papíru, ale pro dosažení maximálních výsledků je nejlepší použít tenký...

Back to Top