Podnikání na mateřské

Podnikání na mateřské

Rádi byste aspoň na chvilku vyměnili pokaděné plínky za pracovní starosti? Máte nějaký záměr, v čem byste chtěli podnikat, ale rádi byste se někým zkušenějším poradili, jak na to?

tablet a šálek

Rekvalifikační kurz

Jednou z možností je absolvovat rekvalifikační kurz Základy podnikání, který nabízejí nejen pracovní úřady, ale i různé organizace, které se zabývají sociálními tématy. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že pokud je školitel zkušený a dobrý, dozvíte se všechnu potřebnou teorii od A do Z. Nejen, co je nutné si ujasnit předem (v tom vám pomůže i vypracovaný podnikatelský záměr), ale i poradí, jaké úřady oběhat, jaké podklady a papíry musíte mít, jak bude vypadat vaše účetnictví, jestli ho zvládnete sami, nebo bude potřeba mít účetní. Jestli se máte přihlásit k silniční dani a další neméně důležité informace, které vás třeba ani nenapadlo zjišťovat.

Živnostenský úřad

Další možností je, že budete hledat informace na internetu, případně dojdete na živnostenský úřad a zeptáte se. Ovšem tam se nemůžete 100 % spolehnout na získané údaje. Na internetu najdete i spoustu neplatných zpráv, kterými si zbytečně zamotáte hlavu. Na úřadu občas funguje úřednický šotek a často dostanete poloviční radu. Úředníci by sice měli být znalí nejnovějších vyhlášek a informací, ale ne vždy to tak je.
zaneprázdněná podnikatelka

Účetní jako poradce

Můžete si sehnat a zaplatit paní účetní, která vám určitě poradí dobře, ovšem ne ke každému podnikání je takový člověk potřeba. Pokud plánujete třeba šít doma dětské oblečení, nepotřebujete si platit účetní, pokud máte alespoň základní přehled o tom, jak na to. Naopak v některých oblastech je účetní k nezaplacení! Nutný je určitě v případě, že byste jakkoliv pracovali s dotacemi, třeba v zemědělství, v neziskovém sektoru, nebo byste zakládali složitější formu podnikání než živnost.

 

Velkou výhodou v začátcích podnikání na rodičovské dovolené je, že vaše práce bude vedlejším pracovním poměrem, tudíž nemusíte první rok platit zálohy na zdravotní a sociální pojištění. Další výhodou je, že můžete pracovat podle svých časových možností a podle svých sil, které si rozvrhnete, jak uznáte za vhodné. Každé podnikatelsky naladěné mamince nebo tatínkovi přeji samá dobrá rozhodnutí a vysoké výdělky!

 


You may also like

Vlastnictví u družstevních bytů

Vlastnictví u družstevních bytů

Družstevní byt je specifická nemovitost ve způsobu vlastnění, ovšem to není nijak složité. Proto se nemusíme vůbec bát zde bydlet...

Jak nejlépe přežít dálkové lety

Dnes bývají dálkové lety většinou pohodlné, přesto mohou někomu způsobit nepříjemné problémy. Mohou vás potkat nejen zdravotní komplikace, ale také...

Fenomén zvaný Scrapbooking

Většina už o něm jistě slyšela. Ten kdo ho ale nezná, po přečtení dalších řádků nejspíš vyzkouší  a troufám si...

Velmi užitečný pomocník

Velmi užitečný pomocník

Asi si říkáte, že je rozdíl věnovat se nějaké ruční práci jako koníčku a věnovat se jí na plný úvazek. Ale...

Back to Top