Proč ženy cvičí pilates?

Proč ženy cvičí pilates?

Že cvičení pilates není jen nějaké povalování na podložce, to je jasné každému, kdo si ho někdy v životě vyzkoušel. Komu by to nestačilo, může přidat ke cvičení ještě balanční pomůcky. Pak „dostane do těla“ ještě víc. Proč je jeho cvičení pro naše tělo prospěšné? A proč je velmi vhodné pro ženy?
cvičení doma
 
Protože vnímáme své tělo
Když pilates cvičíme, provádíme pohyby vědomě, máme je plně pod svou kontrolou. Vždyť kniha, která toto cvičení proslavila (autor Joseph Pilates) se jmenuje právě „Kontrola“. Hlava a ostatní části těla při něm spolu intenzivně komunikují a spolupracují. Naučíme se správně dýchat, účinně protáhnout páteř, aktivovat svaly včetně těch, o kterých jsme dosud ani nevěděli!
 
Protože si odpočine naše psychika
Protože je potřeba myslet na správnost prováděných cviků, vhodný způsob dýchání, soustředit se a „kontrolovat“, nezbývá naší hlavě čas myslet na každodenní problémy a „pročistí se“. Náš organismus se zbaví stresu, duševně odpočívá.
 
Protože můžeme cvičit kdekoli
Nejde o cvičení náročné na vybavení. Stačí trochu místa a podložka. Nezabere ani moc času. Pokud se cviky naučíme správně (absolvujeme pár základních lekcí pod odborným vedením nebo pečlivě „nastudujeme“ on line tréninky profesionálů), nemusíme nikam chodit či dojíždět. Ušetříme spoustu času. Cvičíme doma a v době, která nám vyhovuje. To se hodí například mladým maminkám, které jsou doma s miminkem. Mohou cvičit, když dítě spí. Zároveň procvičí svaly pánevního dna, což jejich tělu v tomto období zvlášť velmi prospěje.
cvičení pilates
 
Protože vylepšuje zdraví i sex
Tuto sportovní aktivitu lze ovšem doporučit dámám každého věku. Jako doplňkový sport i samostatně. Nejen z důvodu účinného protažení. Naučí nás správnému držení těla v postoji i chůzi, pohybu při práci či zvedání břemen. A nejen to. Přináší nám jeden velice příjemný bonus. Své tělo vnímáme lépe samozřejmě také v intimních oblastech. Tyto oblasti intenzivně posilujeme a prokrvujeme. Pak dochází k tomu, že mnohem kvalitněji vnímáme sex! A to platí i pro našeho partnera. Potvrzuje to mnoho žen různých věkových kategorií.

You may also like

Zjistěte, která americká hypotéka je ta nejvýhodnější!

Zjistěte, která americká hypotéka je ta nejvýhodnější!

V mnoha životních situacích člověku přijde vhod půjčka, se kterou může naložit bez zbytečných omezení. Třeba díky tomu, že ji využije,...

Půjčte si tam, kde se to vyplatí

Půjčte si tam, kde se to vyplatí

Jestli přemýšlíte nad tím, že byste si vzali hypotéku, tak byste si zaručeně měli mimo jiné promyslet i to, na...

Back to Top