Složte si origami

Složte si origami

Co budete potřebovat

Origami se dá skládat prakticky z jakéhokoli kousku papíru, ale pro dosažení maximálních výsledků je nejlepší použít tenký papír, který se bude dobře skládat a vydrží sklady. Pro začátek vám naprosto budou stačit noviny nebo další tenký papír. Na trhu je k sehnání speciální papír pro origami, který můžete využít, jakmile se trochu zacvičíte. Nejlevnější je kami, papír používaný v japonských školách, ale na trhu jsou k sehnání i další typy. Vyzkoušejte téměř průsvitný washi nebo yuzen. Krásné jsou i papírem podtištěné folie. Kromě papíru budete potřebovat už jen rovný kus stolu nebo podložku, na které budete papír skládat a nůžky pro zastřižení papíru do čtverce. 
srdce z origami
 

Jak origami skládat

O origami vzniklo nepřeberně knížek, a na internetu najdete spoustu návodů na to, jak origami skládat, ale několik základních rad je univerzálních. Zaprvé, dejte si záležet na každém skladu. Origami je precizní práce, a pokud se sklady neprovádějí pečlivě, nebude výsledek vypadat hezky. Každý sklad po vytvoření přejeďte nehtem, tím jej zesílíte. Postupujte pomalu, a u každého kroku se ujistěte, že přesně víte, co děláte. A nebojte se chyb. Pokud se něco nepovede, prostě začněte znovu, a uvidíte, že výsledek se nakonec dostaví.
 3D labut

Co z origami vytvořit

Origami se dá skládat jen tak, pro radost, ale můžete je použít i jako základ mnoha projektů. Skvěle vypadají například závěsné instalace, nebo můžete použít malé origami jako náušnice. Krásně budou vypadat i origami použité jako dekorace na společenských událostech. Papírové květiny nahradí živé třeba na svatbě nebo na zahradní slavnosti, nebo můžete vyzkoušet origami jako dekoraci o Vánocích nebo na Velikonoce.
papírové origami
Vyzkoušejte například papírové krabičky pro drobnosti v domácnosti, či drobné hračky. Kromě tradičních lodiček, vlaštovek či nebe-peklo-ráj, můžete vyrobit například figurky zvířátek, větrníky, káči, či si poskládat vlastní deskovou hru. Záleží jen na vás a na vaší fantazii.  

You may also like

Zjistěte, která americká hypotéka je ta nejvýhodnější!

Zjistěte, která americká hypotéka je ta nejvýhodnější!

V mnoha životních situacích člověku přijde vhod půjčka, se kterou může naložit bez zbytečných omezení. Třeba díky tomu, že ji využije,...

Půjčte si tam, kde se to vyplatí

Půjčte si tam, kde se to vyplatí

Jestli přemýšlíte nad tím, že byste si vzali hypotéku, tak byste si zaručeně měli mimo jiné promyslet i to, na...

Back to Top