Solárium Brno může přispět k doplnění vitamínu D

Solárium Brno může přispět k doplnění vitamínu D

Někteří lidé mají panickou hrůzu ze solária, kterou vyvolává zbytečná hysterie z nedostatečné informovanosti. Moderní certifikovaná zařízení však nejsou „horská sluníčka“, která se propagovala v 60. letech minulého století, a v nichž se nacházely nebezpečné rtuťové výbojky.
opalující se žena na pláži
Návštěvy solária doporučují i lékaři, důležité je však přihlížet k vlastnímu pleťovému fototypu a dávkovat množství záření podle doporučených hodnot. Odborníci doporučují naplánovat slunění v soláriu Brno v průběhu kalendářního roku tak, aby nepřekročilo třicet návštěv. Zpočátku k docílení zhnědnutí pokožky (dle fototypu) lze slunění provádět jednou za dva až tři dny, později stačí udržovací dávka dvakrát až třikrát za měsíc. Při dodržování pravidel, která vám sdělí i obsluha zařízení, jde o žádoucí a hlavně bezpečné procedury. Barva pleti však není jediným důvodem, proč něco takového podstoupit, ve hře je i vitamín D, kterého je v naší současné populaci nedostatek, a to zejména vlivem mnoha hodin strávených denně v kancelářích a v dalších uzavřených prostorách.

Vitamín D

Bez vitamínu D nelze žít, potřebujeme jej k transportu vápníku do tělesných buněk a k podpoře dalších metabolických procesů. Suplementace vápníkem by nám nebyla bez „déčka“ k ničemu, navíc se vápník v takovém případě ukládá v cévách a zvyšuje se tím riziko infarktu nebo mozkové mrtvice.
kresba opalující se ženy
Říká se mu „sluneční vitamín“, protože slunce je jeho hlavním zdrojem, resp. UV záření, které se ve spolupráci s jaterní tkání přeměňuje z krátkovlnných paprsků na tuto o látku. Můžeme jej doplňovat i z tablet, nebo pravidelnou konzumací tučných mořských ryb, např. sardinek, ale přece jen je slunce přirozenější způsob, jak „déčko“ získat.
V naší zeměpisné šířce je však v zimních měsících sluneční svit omezen, jsme na tom sice lépe, než např. ve Švédsku, ale občasné, nebo i pravidelné návštěvy solárií mohou snadno deficit slunečního vitamínu vyrovnat. Rozumné slunění navíc zvyšuje vitalitu organismu, podporuje imunitní systém a tvorbu serotoninu, a tedy i dobré nálady.

You may also like

Vlastnictví u družstevních bytů

Vlastnictví u družstevních bytů

Družstevní byt je specifická nemovitost ve způsobu vlastnění, ovšem to není nijak složité. Proto se nemusíme vůbec bát zde bydlet...

Jak nejlépe přežít dálkové lety

Dnes bývají dálkové lety většinou pohodlné, přesto mohou někomu způsobit nepříjemné problémy. Mohou vás potkat nejen zdravotní komplikace, ale také...

Fenomén zvaný Scrapbooking

Většina už o něm jistě slyšela. Ten kdo ho ale nezná, po přečtení dalších řádků nejspíš vyzkouší  a troufám si...

Velmi užitečný pomocník

Velmi užitečný pomocník

Asi si říkáte, že je rozdíl věnovat se nějaké ruční práci jako koníčku a věnovat se jí na plný úvazek. Ale...

Back to Top