Solární plachta pro domácí zahradní bazény

Solární plachta pro domácí zahradní bazény

Vášniví nadšenci pro domácí zahradní bazény vědí, že ke každému podobnému produktu je zapotřebí i další příslušenství. Jedním z nich je i solární plachta https://www.chlorito.cz/solarni-plachty.
Ta slouží především k ohřevu vody v našem domácím zahradním bazénu. Má však také další funkce, kterými potěší své majitele. Zamezuje odparu vody a samozřejmě také brání různým nečistotám z venkovního prostředí, jako jsou různé větvičky, pyly a prach nebo i hmyz, aby padaly dovnitř a znečišťovaly nám vodu, kterou bychom následně museli filtrovat nebo hmyz složitě vytahovat pomocí síťky a vodu upravovat další a další chemií.
chodidla nad hladinou
ü  Specifická náplň – bublinková folie se dává bublinkami dolů, kde tyto bublinky působí jako čočky, přes které se pomocí slunečních paprsků voda nahřívá. 
ü  Díky tomuto šikovnému systému sami zjistíte, že tato folie funguje daleko lépe, než všichni její předchůdci. Majitelé si oblíbili černou a modrou, ale v posledních letech je hitem také transparentní neboli průhledná verze.
Vlastnosti:
a)       Skvěle odolává mechanickému namáhání.
b)      Odolá i působení chemických přípravků, které voda obsahuje.
c)       Pevná a kvalitní v různé tloušťce.
d)      Na výběr je z více barev – černá, modrá, transparentní (průhledná).
e)      Brání proti odparu vody v horkých letních dnech.
f)        Zajišťuje oteplení vody za pomocí slunečních paprsků.
g)       Zamezuje vniku nečistot z venkovního prostředí, jako jsou větvičky, hmyz, rostliny, prach a pyl a podobně.
skok kluka do vody

Použití

Stačí si vybrat velikost dle vašeho přesného rozměru. Musí ležet přímo na hladině, aby mohl probíhat proces přenosu tepla ze sluníčka až do vody. Proto je nutné vybrat si takový typ, který nejlépe rozměrově, velikostně a tvarově odpovídá vašemu domácímu bazénu. Vybírat si můžete z široké škály různých druhů, velikostí i stylů. Kruh nebo ovál jsou typickými příklady základních druhů, ale najdete zde i odlišné velikosti.

You may also like

Co může potěšit naše ratolesti, i co je zdravé?

Co může potěšit naše ratolesti, i co je zdravé?

Kromě zdravé stravy, musíme umět naše děti rozesmát a dát jim mnoho pohybu. Co ale v případě, když je venku sníh,...

Back to Top