Víte, čím si nejlépe posvítíte na vozovku?

Víte, čím si nejlépe posvítíte na vozovku?

Není žárovka jako žárovka. A to zdaleka neplatí jen v domě, ale především na silnici, tam je správné osvětlení naprosto klíčové, tím spíše, pokud se dostanete do zhoršených světelných podmínek.
O zdrojích světla ve svém automobilu byste proto měli něco vědět. Minimálně byste je měli být schopni svépomocí vyměnit – takové dovednosti jsou nezbytné nejen pro získání řidičského oprávnění v autoškole, ale především pro bezpečný pohyb na silnici.reflektory aut
Takže pokud si nejste jistí tím, zda vám výměna prasklého zdroje světla u vašeho vozu nedělá potíže, raději si to doma vyzkoušejte – budete mít jistotu, že až dojde na lámání chleba, budete si vědět rady.
S tím počítají i české předpisy – každý řidič musí mít ve své povinné výbavě vozidla také potřebné náhradní zdroje světla právě proto, aby je byl schopný kdykoli vyměnit, když to bude potřeba.
Ovšem někteří řidiči mohou mít s takovým úkonem přece jen problém – existují i takové automobily, kterým je kvůli výměně nezbytné rozebrat část karosérie, takže řidiči nezbývá nic jiného než blesková návštěva autoservisu.
Pokud jde o výměnu nebo nákup náhradní autožárovky, nejprve si zjistěte, jaký typ máte ve svém vozidle. Může to být typ žárovky h7 anebo typ h4. Tyto typy se mezi sebou liší ve způsobu ovládání tlumených a dálkových světel.odrazy světel
Při výběru světelného zdroje pak pamatujete na to, že byste se vždy měli zajímat o parametry jako je světelný tok, délka dosvitu na vozovce, životnost či oslnění vedlejšího pruhu. Ne vždy je nízká cena skutečně výhodná. Naopak, volbou nezvykle levného výrobku se váš nákup může pořádně prodražit. Nezískáte totiž ani výkonný zdroj světla, ani zdroj s dlouhou životností.
V případě nákupu autožárovky je vhodné vsadit na osvědčené spolehlivé výrobce, kteří vás nezklamou, protože se na jimi uvedené parametry výrobku můžete plně spolehnout.

You may also like

Co víme o moderní gymnastice

Co víme o moderní gymnastice

Její prapůvodní sesterská odnož se od ní výrazně liší. Zatímco sportovní gymnastky cvičí na základním nářadí, jímž jsou bradla nebo...

Není nad to, odpočinout si v lázních!

Není nad to, odpočinout si v lázních!

Jestli si myslíte, že lázně a lázeňské procedury jsou jen pro důchodce a lidi, kteří mají nějaké nemoci, hodně se...

Křečík versus křeček

Křečík versus křeček

Ano i my dospělí občas zatoužíme po nějakém tom zvířátku, není na tom přece nic špatného. Pokud se však nechceme...

Holé zdi v našich domovech nechceme! Nejen DIY nápady na to, jak si vyzdobit interiér…

Holé zdi v našich domovech nechceme! Nejen DIY nápady na to, jak si vyzdobit interiér…

Není nic, co by vyvolávalo pocity chladu a odtažitosti tak, jako prázdné, holé zdi. Nejdříve si řeknete, že se s...

Back to Top