Vlastnictví u družstevních bytů

Vlastnictví u družstevních bytů

Družstevní byt je specifická nemovitost ve způsobu vlastnění, ovšem to není nijak složité. Proto se nemusíme vůbec bát zde bydlet a vzít si na něj hypotéku.

Vlastnictví u družstevních bytů

Družstvo majitelem

Lidé vybírající vlastní bydlení se často vyhýbají družstevním bytům, protože neví, jak to s nimi chodí, takže mají jisté obavy. Nyní si řekneme, jak to u tohoto bytu chodí, kdy zjistíte, že velké obav rozhodně nejsou na místě, takže takové byty můžete zařadit také do svého výběru. Jestliže se stanete tedy družstevníkem, tak nejste zapsán jako jeho majitel, ale nájemník. Zakoupíte si členství v družstvu, což má spojitost se samotným nájmem.

interiér bytu

Rozhodně musíme mít vše pojištěno smlouvou, aby byl jasně dán náš vztah k družstvu a měli jsme raději potvrzené členství. Jakmile se staneme družstevníkem, tak máme jistý družstevní podíl, což nás samozřejmě stojí určité peníze. Pokud se Vám taková nemovitost zalíbí, tak kromě ověření, jestli není družstvo v problémech či dluzích musíme dbát také na klasickou prohlídku, kdy si zkontrolujeme technický stav, vybavení, stáří, dopravní dostupnost, lokalitu, náklady na bydlení a další potřebné informace.

Hypotéka

Nákup podílu na družstevním bytu je samozřejmě levnější než nákup nemovitosti do osobního vlastnictví, a proto je to pro mnoho lidí dostupná varianta k vysněnému bydlení. Samozřejmě i tato částka není v řádu korun, a proto potřebujeme sehnat dostatek peněz. Třeba takový mladí lidé se na takovou sumu mnohdy nesloží, takže přichází na řadu výhodná hypotéka.

tisk bankovek

Ovšem spousta bank na družstevní byt hypotéku nedává, ale i přesto se najdou výhodné hypotéky na družstevní byt, díky který snadno a rychle získáte peníze. Zde Vás rozhodně neodmítnou. Každému klientovy totiž individuálně spočítají hypotéku podle jeho finančních možností, aby klient mohl pohodlně splácet, ale zase se splátky zbytečně neprodlužovali a my mohli mít hypotéku brzo splacenou. Tato společnost se řadí mezi nebankovní, takže peníze získáme rychle a bez průtahů, kdy Vás nebudou obtěžovat žádné zbytečné formuláře.

You may also like

Zjistěte, která americká hypotéka je ta nejvýhodnější!

Zjistěte, která americká hypotéka je ta nejvýhodnější!

V mnoha životních situacích člověku přijde vhod půjčka, se kterou může naložit bez zbytečných omezení. Třeba díky tomu, že ji využije,...

Půjčte si tam, kde se to vyplatí

Půjčte si tam, kde se to vyplatí

Jestli přemýšlíte nad tím, že byste si vzali hypotéku, tak byste si zaručeně měli mimo jiné promyslet i to, na...

Back to Top