Zazimování bazénu vám ušetří mnoho peněz za vodu

Zazimování bazénu vám ušetří mnoho peněz za vodu

Nejenže je možné připravit bazén na překonání zimy, ale při dnešních cenách vody a jejím nedostatku je to dokonce žádoucí. Zazimováním bazénu dosáhnete toho, že vodu ve skvělé kvalitě uchováte v nádrži přes zimu až do příští sezóny, což je nejen šetrné k životnímu prostředí, ale také vám to ušetří mnoho peněz. Navíc to není nijak složité a práci, kterou vložíte do zazimování bazénu, naopak ušetříte při jeho napouštění.

krystaly

Jaké kroky byste tedy měli podniknout, abyste bazén zdárně připravili na zimu?
V první řadě je potřeba zajistit dobrou kvalitu vody v nádrži. Pokud jste si na ní dávali po celý rok záležet, tak vám to pravděpodobně nedá příliš mnoho práce, nicméně mějte na paměti, že ke zdárnému uložení bazénu k zimnímu spánku je potřeba, aby voda v nádrži byla průzračně čistá. Měla by být prosta veškerého znečištění, jako jsou inkrustace na stěnách nádrže, biofilm na hladině, makroskopické nečistoty, zákal, řasy a jiné možné organické či anorganické znečištění. Samozřejmě nesmíte zapomenout ani na správnou koncentraci aktivní látky a optimální hodnotu pH.

Jakmile bude vše dokonalé, snižte hladinu vody pod vstup do filtrace a aplikujte do vody speciální přípravek pro zazimování bazénu.
Poté už stačí jen vyčistit bazénové příslušenství a uložit ho k zimnímu spánku, stejně jako nádrž, kterou zajistíte kvalitní krycí plachtou.

tyrkysová voda

Co dělat proto, aby případný led neponičil stěny nádrže?
V případě mrazivých dnů může přirozeně dojít k tomu, že voda v nádrži zmrzne. Vzhledem k tomu, že objem ledu je větší než objem vody, mohlo by při silných mrazech dojít k poničení nádrže rostoucím ledem. Tomu však lze snadno zabránit s pomocí dilatačních plováků, které se spojují do řetězů a umísťují se na vodní hladinu ve směru nejdelšího rozměru tvaru nádrže. Tyto plováky dokáží tlakové síly ledu efektivně pohltit a ochrání tak váš bazén před poničením. Případně můžete použít i PET láhve částečně napuštěné vodou.

You may also like

Fenomén zvaný Scrapbooking

Většina už o něm jistě slyšela. Ten kdo ho ale nezná, po přečtení dalších řádků nejspíš vyzkouší  a troufám si...

Učí ve Vaší škole také podle programu Začít spolu?

Učí ve Vaší škole také podle programu Začít spolu?

V anglickém originále zní název tohoto programu: „Step by step“, Pokud bychom tedy chtěla název překládat doslovně, jednalo by se o...

Největší mechanický vynález? Kolo!

Největší mechanický vynález? Kolo!

Lidé používají kolo již více jak pět tisíc let a stále se jedná o jednu z nejpoužívanějších mechanických součástek. Kromě dopravních...

Složte si origami

Složte si origami

Co budete potřebovat Origami se dá skládat prakticky z jakéhokoli kousku papíru, ale pro dosažení maximálních výsledků je nejlepší použít tenký...

Back to Top