Zazimování bazénu vám ušetří mnoho peněz za vodu

Zazimování bazénu vám ušetří mnoho peněz za vodu

Nejenže je možné připravit bazén na překonání zimy, ale při dnešních cenách vody a jejím nedostatku je to dokonce žádoucí. Zazimováním bazénu dosáhnete toho, že vodu ve skvělé kvalitě uchováte v nádrži přes zimu až do příští sezóny, což je nejen šetrné k životnímu prostředí, ale také vám to ušetří mnoho peněz. Navíc to není nijak složité a práci, kterou vložíte do zazimování bazénu, naopak ušetříte při jeho napouštění.

krystaly

Jaké kroky byste tedy měli podniknout, abyste bazén zdárně připravili na zimu?
V první řadě je potřeba zajistit dobrou kvalitu vody v nádrži. Pokud jste si na ní dávali po celý rok záležet, tak vám to pravděpodobně nedá příliš mnoho práce, nicméně mějte na paměti, že ke zdárnému uložení bazénu k zimnímu spánku je potřeba, aby voda v nádrži byla průzračně čistá. Měla by být prosta veškerého znečištění, jako jsou inkrustace na stěnách nádrže, biofilm na hladině, makroskopické nečistoty, zákal, řasy a jiné možné organické či anorganické znečištění. Samozřejmě nesmíte zapomenout ani na správnou koncentraci aktivní látky a optimální hodnotu pH.

Jakmile bude vše dokonalé, snižte hladinu vody pod vstup do filtrace a aplikujte do vody speciální přípravek pro zazimování bazénu.
Poté už stačí jen vyčistit bazénové příslušenství a uložit ho k zimnímu spánku, stejně jako nádrž, kterou zajistíte kvalitní krycí plachtou.

tyrkysová voda

Co dělat proto, aby případný led neponičil stěny nádrže?
V případě mrazivých dnů může přirozeně dojít k tomu, že voda v nádrži zmrzne. Vzhledem k tomu, že objem ledu je větší než objem vody, mohlo by při silných mrazech dojít k poničení nádrže rostoucím ledem. Tomu však lze snadno zabránit s pomocí dilatačních plováků, které se spojují do řetězů a umísťují se na vodní hladinu ve směru nejdelšího rozměru tvaru nádrže. Tyto plováky dokáží tlakové síly ledu efektivně pohltit a ochrání tak váš bazén před poničením. Případně můžete použít i PET láhve částečně napuštěné vodou.

You may also like

Co víme o moderní gymnastice

Co víme o moderní gymnastice

Její prapůvodní sesterská odnož se od ní výrazně liší. Zatímco sportovní gymnastky cvičí na základním nářadí, jímž jsou bradla nebo...

Není nad to, odpočinout si v lázních!

Není nad to, odpočinout si v lázních!

Jestli si myslíte, že lázně a lázeňské procedury jsou jen pro důchodce a lidi, kteří mají nějaké nemoci, hodně se...

Křečík versus křeček

Křečík versus křeček

Ano i my dospělí občas zatoužíme po nějakém tom zvířátku, není na tom přece nic špatného. Pokud se však nechceme...

Holé zdi v našich domovech nechceme! Nejen DIY nápady na to, jak si vyzdobit interiér…

Holé zdi v našich domovech nechceme! Nejen DIY nápady na to, jak si vyzdobit interiér…

Není nic, co by vyvolávalo pocity chladu a odtažitosti tak, jako prázdné, holé zdi. Nejdříve si řeknete, že se s...

Back to Top